DM i maraton 2. oktober i Odense

Udgivet: 9. august 2016

Forfatter: SNIK Admin

DM i maraton afholdes i Odense 2. oktober

Dette mesterskabsløb afvikles samtidigt med HCA Marathon og deltagelse forudsætter som altid medlemskab af DAF-løbeklub og benyttelse af godkendt klubtøj.

Der er såvel holdmesterskab (3-mands hold) og som individuelt mesterskab i hver veteranklasse fra 30-34 år, 35-39 år, 40-44 år etc.

Som for DM i ½ maraton skal de SNIK-løbere, der ønsker at deltage i Odense selv tilmelde sig på løbets hjemmeside www.hcamarathon.dk . Men samtidig skal der gives besked til SNIK’s kasserer Frank Moesgaard på  kasserer@snikatletik.dk med kopi til klubbens kontaktperson for mesterskaber Leif Vincentsen på  leif@vincentsen.dk. Prisen for deltagelse er kr. 600 + gebyr frem til 31/8 og stiger herefter til 650 kr. + gebyr frem til sidste online tilmelding den 29/9. Der kan som sædvanligt forventes et mindre tilskud fra SNIK til løbets startgebyr og til udgifter til fælles transport.

Venligst log ind for at se klubbens medlemsprofiler.

^