Klubrekorder

Kenneth Kirkebye har samlet de bedste resultater gennem tiderne. Har du kommentarer, tilføjelser eller ændringer, bedes du kontakte Kenneth på kenkir@hotmail.com.

Mænd Kvinder
100 m Claus Hirsbro, 1968 10.9 1989 Susanne Nielsen,1964 12.3 1983
200 m Claus Hirsbro, 1968 22.19 1990 Susanne Nielsen,1964 25.6 1985
400 m Claus Hirsbro, 1968 48.47 1989 Susanne Nielsen,1964 58.15 1985
800 m Jakob Rosenkrands, 1970 1.53.68 1990 Pernille Mølbak, 1966 2.19.65 1985
1000 m Kenneth Kirkebye, 1968 2.29.38 1992 Pernille Mølbak, 1966 3.09.8 1985
1500 m Kåre Sørensen, 1967 3.50.7 1992 Lone Nielsen, 1948 4.46.3 1971
1 mile Michael Åndahl, 1960 4.24.9 1982 Vakant
2000 m Michael Åndahl, 1960 5.42.0 1982 Maja Vej, 1963 6.52.1 1994
3000 m Kåre Sørensen, 1967 8.19.86 1993 Maja Vej, 1963 10.20.9 1993
5000 m Kåre Sørensen, 1967 14.08.0 1994 Maja Vej, 1963 17.25.7 1994
10000 m Kåre Sørensen, 1967 29.48.33 1998 Inger Plum,1952 37.00.9 1993
100 m hæk xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Dorte Ebling, 1961 14.76 1979
110 m hæk Claus Hirsbro, 1968 14.83 1990 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
200 m hæk Claus Hirsbro, 1968 24.4 1990 Una Lund, ? 31.1 1968
400 m hæk Claus Hirsbro, 1968 51.91 1990 Dorte Ebling, 1961 68.6 1978
3000 m f. Kåre Sørensen, 1967 8.35.20 1994 Vakant
4 x 100 m P. Holm,67 – A. Bølling,69 – 42.9 1988 B. Bjerregaard 61, S. Nielsen 64,
C. Hirsebro,68 – J. Larsen,66 Dorte Ebling, 61, T. Pedersen 62 50.35 1979
4 x 200 m K. Beltner,66 – C. Overgård,67 1.35.0 1984 U. Mathiesen 67, T. W. Petersen 68,
J. Dalgård,66 – J. Larsen,66 E. Steensig 68, M. Bogs 67 2.06.7 1979
4 x 400 m K. Kirkebye,68 – T. Rosenquist,68 3.22.74 1990 K. Nielsen, B. Engell, A. Bastiansen 54,
J. Rosenkrands,70 – C. Hirsbro,68 L. Nielsen 48 4.37.7 1971
4 x 800 m K. Sørensen,67 – T. Rosenquist,68 7.45.4 1989 U. Mathiesen 67, T. W. Petersen 68,
C. Hirsbro,68 – J. Rosenkrands,70 E. Steensig 68, M. Bogs 67 11.18.6 1979
4 x 1500 m J. Rosenkrands,70 – T. Rosenquist,68 16.14.40 1989 Susanne Dithmer, Maja Vej 63,
K. Sørensen,67 – J. Grooss,66 Nini Soja 59, Dorte Enggård 21.40.8 1995
1000 m stafet M. Janussen,71 – K. Kirkebye,68 2.00.73 1990 U. Lund, B. Strømbo, B. Skinbjerg,
J. Rosenkrands,70 – C. Hirsbro,68 L. Eilenberg 2.37.7 1969
Højde Jesper Åndahl, 1960 1.97 1978 Mette Petersen, 1975 1.67 1994
Stangspring Jesper Åndahl, 1960 4.51 1983 Louise Hänschell, 1977 2.45 1992
3-spring Jan Larsen, 1966 14.46 1988 Mette Petersen, 1975 10.67 1992
Længdespring Jan Larsen, 1966 7.00 1988 Dorte Ebling,1961 5.96 1978
Kuglestød Lars P. Jensen, 1965 13.13 1989 Tina Pedersen, 1962 12.61 1980
Spydkast Niels Helweg, 1971 51.12 1990 Anne-Grethe Pedersen, ? 37.98 1983
Hammerkast Lars P. Jensen, 1965 49.34 1984 Christina Rindom,1973 24.50 1994
Diskoskast Bjarne Knudsen, ? 40.75 1940 Tina Pedersen, 1962 42.87 1980
Vægtkast Lars P. Jensen, 1965 16.29 1984 Vakant
5-kamp Claus Carøe, 1971 2.973 p 1991 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
(6.48 – 44.60 – 24.0 – 35.74 – 5.07.1)
7-kamp xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Vakant
10-kamp Torben Nielsen, 1954 6.167 p 1974 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
(11.9 – 6.28 – 9.77 –   1.86 – 53.1 – 16.5 – 28.93 – 3.60 – 46.06 – 4.25.9)
Kaste 3-kamp xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Tina Pedersen, 1962 2.124 p 1980
Kaste 4-kamp xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx (11.82 – 40.12 – 34.62)
Kaste 5-kamp Torben Nielsen, 1954 2.964 p 1982 Vakant
(39.18 – 11.26 – 36.04 – 41.85 – 12.75)
10 km Kåre Sørensen, 1967 29.24 1996 Inger Plum, 1952 36.59 1994
15 km Kåre Sørensen, 1967 45.21 1993 Inger Plum, 1952 59.41 1994
21.0975 km Kåre Sørensen, 1967 1.04.40 1995 Inger Plum, 1952 1.20.53 1994
42.195 km Bent Skindbjerg, 1943 2.24.11 1974 Vibeke Hansen, 1954 2.54.40 2003
100 km Ulf R. Andersen 7.43.26 2001 Vakant

 

Se top 10 via dette link.

^